Pomoc prawna – kradzież pieniędzy z konta bankowego

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, coraz częściej mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują na przykład wyłudzić kredyt albo również wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Należy podkreślić, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej chwili powinno się zgłaszać na policję, nieważne ile środków inwestycyjnych straciliśmy. Ponadto, powinniśmy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który zgodnie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, ażeby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto dodać także o tym, że w sytuacji kradzieży środków finansowych z konta bankowego możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to bez wątpienia spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych przykładowo uczestnicząc w aukcjach w sieci lub robiąc zakupy. Podstawą jest bez wątpienia zachowanie szczególnej ostrożności, a więc na przykład nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. O ile mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy realnie rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej natomiast założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli już klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które daje możliwość zdobyć się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Powinno się wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej zgody, a przy ich wykonaniu użyto np naszego internetowego konta albo karty kredytowej. A przy tym, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się zatem okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna forma kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Warto zobaczyć: wyłudzenie kredytu.