Jak działa polski rzeczoznawca samochodowy?

Praca rzeczoznawcy samochodowego oparta jest o szeroką edukację techniczną dotyczącą różnorakich aut, a zatem zarówno samochodów osobowych jak też ciężarowych czy dostawczych. Przy tym, rzeczoznawcy samochodowi pracują także za granicą, aby oferować polskim kierowcom pomoc po wydarzeniach takich jak wypadki kolizje czy również stłuczki. Rzeczoznawca Berlin para się między innymi wyceną wartości powypadkowej auta, ale również ocenia koszty, które są potrzebne do usunięcia oraz zlikwidowania takich szkód w uszkodzonym pojeździe.

Trzeba pamiętać o tym, że jest to głównie profesjonalista posiadający odpowiednie uprawnienia, ażeby wykonywać ekspertyzy techniczne samochodów w tym aut zabytkowych, ale także wyceniać się straty majątkowe dotyczące uszkodzonych w zdarzeniach drogowych pojazdów.
Kompetencje rzeczoznawcy samochodowego – co warto mieć świadomość tego?
Polski rzeczoznawca Berlin dzięki wysokim kompetencjom może wykonywać profesjonalne a także precyzyjne wyceny strat materialnych, do których doszło w wyniku zdarzeń drogowych. Należy pamiętać o tym, że w zgodzie z przepisami osoba poszkodowana w takim zdarzeniu drogowym może skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam pozyskać adekwatną do poniesionych strat wartość odszkodowania, która na nieszczęście przez towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często jest zaniżana. Trzeba podkreślić również to, że takie odszkodowanie powinno obejmować nie tylko i wyłącznie zadośćuczynienie za straty materialne, a więc przykładowo uszkodzenie samochodu, niemniej jednak także odszkodowanie za straty moralne a także osobowe, a więc powiązane z utratą zdrowia cierpieniem czy także ze stresem spowodowanym wypadkiem. Dotyczy to nie tylko samego kierowcy, niemniej jednak też pasażerów samochodu. Co za tym idzie, taki rzeczoznawca samochodowy przyda nam się w przypadku zdarzeń drogowych na przykład takich jak kolizja Berlin, które dotyczą polskich kierowców. Warto zatem pamiętać o tym, że rzeczoznawcy samochodowi świadczą usługi z zakresu wyceny rzeczoznawczych, niemniej jednak też wyceniają samochodu przeznaczone np na sprzedaż. Są to również usługi związane z opiniami oraz ocenami technicznymi czy też weryfikacją kosztorysu przygotowanego przez firmę ubezpieczeniową.

Źródło informacji: wycena auta Belin.