Flota samochodów – system do zarządzania

Przy zarządzaniu zadaniami transportowymi zdecydowanie warto skorzystać z innowacyjnych narzędzi, które cały proces usprawniają. Powinno się pamiętać o tym że firmy z branży TSL muszą zarządzać między innymi w pewnych przypadkach pracy kierowców, niemniej jednak również sprawnie administrować flotę aut należących do firmy. Dlatego też administrowanie flotami samochodowymi to coraz częściej używanie narzędzi takich jak zaawansowany technologicznie system telematycznym.

Trzeba wspomnieć o tym, że taki system powinien być narzędziem uniwersalnym, które może być z powodzeniem stosowane zarówno w sytuacji pojazdów ciężarowych jak także osobowych czy także dostawczych należących do różnorakich marek czy też typów. Zdecydowanie wykorzystanie takiego systemu telematycznego przełoży się na całość funkcjonowania firmy transportowej na rynku.
Nowoczesny i skuteczny system do zarządzania flotą aut – na co musimy zwrócić uwagę?
Systemy telematyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców z branży transportowej. Warto dodać o tym, że najrozsądniejszy system zarządzania jeżeli chodzi o flotę aut to oprogramowanie telematyczne wyposażone w sporo przydatnych funkcji. Jedna z takich funkcji dotyczy stałego monitoringu parametrów technicznych pojazdów. Pamiętajmy również o tym, że jest to funkcja związana z wysyłaniem automatycznych powiadomień o usterce czy również awarii pojazdu zarówno do menedżera czy też posiadacza firmy transportowej jak także do autoryzowanego punktu serwisu. Oczywiście taka funkcja to bardzo przydatne rozwiązanie, które umożliwi skrócić czas naprawy auta do minimum, a więc też podniesie skuteczność terminowych dostaw produktów do odbiorcy. Na uwagę zasługuje także fakt, że zarządzanie flotami samochodowymi za pomocą systemów telematycznych to możliwość zlokalizowania pojazdu na mapie. Taki program daje również sposobność komunikowania się z kierowcą za pomocą przyszłościowego komunikatora. Warto pamiętać też o tym, że jest to system, który pozwala na wyliczanie czasu pracy kierowcy jak również pobieranie danych z karty kierowcy czy również z urządzeń takich jak tachografy. Jest to też program, który może być zintegrowany z systemami zewnętrznymi wykorzystywanymi przez firmy transportowe.

Źródło: systemy – zastosowanie: zarządzanie flotami samochodów.