Wózki inwalidzkie – sklep

Niedowład kończyn dolnych nieodzownie wiąże się z koniecznością korzystania z fachowego sprzętu medycznego, czyli z wózków inwalidzkich. Warto mieć na uwadze jednak, że wózki inwalidzkie przeznaczone są także dla osób zmagających się z poważnymi chorobami, jak również osłabionych czy starszych. Wózek inwalidzki stanowi więc potrzebny element wyposażenia każdego szpitala, ośrodka rehabilitacyjnego czy placówki medycznej.

Warto zaznaczyć, że w sklepach medycznych oferujących sprzedaż internetową znajdziemy szeroki wybór wózków inwalidzkich, które różnią się właściwościami a także funkcjami, jak również materiałami zastosowanymi do wykończenia. Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, by wybierać wyłącznie sprzęt posiadający atesty i certyfikaty, które poświadczają o bezpieczeństwie jego stosowania.
Od czego powinien być uzależniony wybór wózka inwalidzkiego?
Głównie wózek inwalidzki powinien być dostosowany do konkretnego pacjenta, a więc wybór zawsze ma charakter indywidualny a także elastyczny. O wyborze konkretnego rodzaju decyduje między innymi odcinek oraz rodzaj niepełnosprawności. W ofercie sklepów medycznych znajdziemy wózki przeznaczone zarówno dla pacjentów sprawnych fizycznie, tj. wózki sportowe, które są przeznaczone do uprawiania dokładnie określonej dyscypliny sportu, npy rugby czy koszykówki. Niemniej jednak znajdziemy też tak zwane wózki pasywne, które są przeznaczone dla ludzi, którzy nie mogą uprawiać sportu ani też podejmować znacznego wysiłku fizycznego. Wózek inwalidzki elektryczny bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na używanie z wózków o napędzie ręcznym. A przy tym, wózki o napędzie elektrycznym dostępne są w różnorakich wariantach, jest przykładowo wózek terenowy przeznaczony do przemieszczania się na zewnątrz. Warto pamiętać natomiast, że ten rodzaj wózka charakteryzuje się sporym promieniem skrętu, a zatem bardzo ciężko korzystać z niego w pomieszczeniach, w szczególności ciasnych i niewielkich. Do mieszkania najlepiej wybrać wózek pokojowy, który jest zredukowany od wózków terenowych. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka, który pozwala tak zwaną pionizację. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała jest w szczególności ważne dla funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Źródło: Wózek inwalidzki elektryczny.