Co stosować na bóle stawów i mięśni

Bóle stawów oraz mięśni mogą być wywołane przez różne czynniki. Wbrew powszechnej opinii nie dotyczą wyłącznie osób starszych. Częstą przyczyną przewlekłych dolegliwości bólowych są urazy, spowodowane przykładowo upadkiem lub stłuczeniem kończyny.

Takie urazy dotyczą między innymi sportowców. Warto pamiętać, że dolegliwości bólowe, które trwają wiele tygodni wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ mogą stanowić objaw bardzo poważnych chorób, takich jak zwyrodnienie stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów.
Jak leczyć dolegliwości bólowe mięśni oraz stawów?
Sposobów zwalczania bólu istnieje wiele, jednak nie wszystkie zdają egzamin w sytuacji dolegliwości bólowych związanych ze stawami a także mięśniami. Innym ważnym aspektem jest to, że nie każdy może przyjmować leki przeciwbólowe w postaci tabletek, między innymi z powodu silnych reakcji układu pokarmowego. Zwłaszcza u pacjentów, którzy nie mogę przyjmować leków w postaci kapsułek zastosowanych do aplikacji doustnej, wskazane jest, aby stosować naturalne plastry przeciwbólowe. Na rynku dostępne są plastry rozgrzewające oraz chłodzące miejsce urazu. Wybór wariantu uzależniony jest od rodzaju urazu a także dolegliwości. Trzeba tutaj podkreślić, że ból stawów może posiadać charakter zapalny a także niezapalny. W przypadku stanu zapalnego stawu dochodzi do powstania wyraźniej opuchlizny a także zaczerwienienia miejsca objętego dolegliwościami bólowymi. Plastry przeciwbólowe wskazane są do leczenia bólu stawów, ale także mięśni i powięzi. Częstym czynnikiem plastrów rozgrzewających jest kapsaicyna. Plastry chłodzące zawierają jednak substancje tj.: olejek miętowy, mentol lub kamfora. W plastrach łagodzących dolegliwości bólowe znajdują się też substancje o działaniu przeciwzapalnym takie jak salicylany czy ketonal. Są przeznaczone do stosowania miejscowego i mogą być używane dosłownie do kilku dni. Jeżeli więc dolega mam przewlekły ból stawu barkowego, warto zastosować plaster przeciwbólowy, który bardzo szybko i z dobrym skutkiem przyniesie nam ulgę. Warto dodać, aby decydując się na produkty lecznicze, w każdej sytuacji kierować się jakością. Wyłącznie środki lecznicze produkowane z naturalnych surowców pochodzących z certyfikowanych upraw zapewniają bezpieczeństwo stosowania oraz skuteczność.
Źródło informacji: hemoroidy.