Jaki upominek wybrać dla klienta – kalendarze trójdzielne

Kalendarze są gadżetem uniwersalnym oraz funkcjonalnym. Sprawdzają się w domu, biurze, w pracy i na wakacjach. Większość z nas ma kalendarz w każdej chwili przy sobie.

Jednak to nie wszystkie jego zalety. Inną istotną cechą kalendarzy jest ich efektywność marketingowa, ponieważ stanowią świetne nośniki treści reklamowych
Kalendarze reklamowe dla klienta
Jak się okazuje, kalendarz trójdzielny dla firm jest coraz częściej wybieraną usługą. Kalendarz opracowywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Wisząc na ścianie w biurze, hali magazynowej czy warsztacie przypomina klientom o naszej firmie i utrwala jej pozytywny wizerunek. Powinno się na początku wyjaśnić, co to są kalendarze trójdzielne. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który cechuje się wieloelementowym układem. Jego strukturę wytwarza główka, część górna przeznaczona na umieszczenie nadruku reklamowego, kalendarium zbudowane przez trzy kolejne miesiące (kartki z miesiącami są odrywane) oraz stopka, czyli część dolna. W kalendarium wykorzystuje się przezroczystą nakładkę, po której przesuwa się kolorowa ramka, dzięki której możemy podkreślić aktualny dzień tygodnia.
Z marketingowego punktu widzenia najważniejsza jest część górna, czyli przeznaczona na treści reklamowe. Istotną kwestią jest to, że kalendarze trójdzielne są bardzo funkcjonalne. Dużo miejsca na kartkach z miesiącami sprawia, że bardzo chętnie nanosimy na nie uwagi i oznaczamy istotne wydarzenia. Jest to więc gadżet, z którego na prawdę często korzystamy, a to przekłada się na jego skuteczność marketingową. Jednakże jeśli zostanie stworzony niechlujnie, jego schemat graficzny będzie nieciekawy, to jego skuteczność znacznie spadnie, a może także wywoływać negatywne reakcje, które wpłyną niekorzystnie na relacje z klientem. Zadbajmy zatem nie tylko i wyłącznie o jakość zamieszczonej grafiki, ale też o wykonanie, czyli użycie adekwatnej techniki druku z uwzględnieniem uszlachetnień takich lakierowanie czy laminowanie. Na prawdę bardzo często wybieranym wyjściem są kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Firma zaprezentowana w ten sposób pozwala na utrwalanie jej wizerunku. Zdjęcia muszą być jednak w wysokiej rozdzielczości, a zamiar ich rozmieszczenia powinien być przemyślany. Kalendarz trójdzielny wytworzony oraz wykończony z dbałością o każdy detal na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy.
Warto sprawdzić: kalendarze trójdzielne.