Zalety uprawy świeżych ziół w kuchni

Świeże zioła to prawdziwy skarb dla każdego kucharza, który stawia na smak i zdrowie swoich potraw. Nie ma nic lepszego niż świeże bazylię, miętę, kolendrę, tymianek czy rozmaryn. Jeżeli już jeszcze w ostatnim czasie świeże zioła były dostępne tylko w określonych porach roku, tak dziś możemy cieszyć się nimi przez cały rok.

Wystarczy tylko zdecydować się na zioła w doniczkach!

Zioła w doniczkach to fajne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają ogrodu, ale chcieliby mieć dostęp do świeżych ziół bez wychodzenia z domu. Doniczki z ziołami można postawić na parapecie w kuchni czy na balkonie, a jeśli zadbamy o odpowiednie warunki, zioła będą rosły i cieszyły nas swym aromatem przez długi czas.

Dlaczego powinno się mieć zioła w doniczkach? Przede wszystkim dlatego, że świeże zioła zawierają wiele składników odżywczych, witamin i minerałów, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Prócz tego, zioła wzbogacają smak potraw, a także wprowadzają do naszych kuchni aromatyczny klimat.

Jakie zioła warto uprawiać w domu? W zasadzie wszystkie! Natomiast najczęściej wybierane to bazylię, miętę, kolendrę, tymianek, rozmaryn, oregano i natkę pietruszki. Warto także spróbować uprawy znacznie trudniej dostępnych ziół, takich jak estragon czy melisa.

Jak dbać o zioła w doniczkach? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wilgotność ziemi, regularnie podlewać rośliny i usuwać suche liście. Zioła preferują miejsca słoneczne, niemniej jednak nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie słońca, dlatego warto odnaleźć dla nich odpowiednie miejsce.

Warto dodać, że zioła w doniczkach to nie tylko i wyłącznie smaczne i zdrowe dodatki do potraw, ale także dekoracja naszych domów. Doniczki z ziołami można ładnie prezentować w ozdobnych koszach, skrzynkach albo własną pracą wykreowanych ozdobnych pojemnikach.

Zioła w doniczkach to inwestycja w zdrowie i smak naszych potraw, a także sposób na wprowadzenie świeżości i aromatu do naszych domów. Dlatego warto zdecydować się na uprawę ziół w domu i cieszyć się ich wspaniałym smakiem i aromatem przez całe 356 dni w roku!

Polecamy: koperek w doniczce.