Koty rosyjskie

Nie ulega wątpliwości, że zwierzęta domowe mają korzystny wpływ na samopoczucie domowników, zarówno osób dorosłych, jak także dzieci. Najczęściej wybierane są psy a także koty. Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszą odmianę kotów, a zatem koty rosyjskie.

Kot rosyjski niebieski to bardzo ładny kot, który charakteryzuje się głównie charakterystycznym kolorem sierści, ale także wielkimi zielonymi oczami. Warto być świadomym jednak o tym, że zwierzęta domowe powinny być pozyskiwane tylko ze sprawdzonych źródeł, a więc zarejestrowanych hodowli, które gwarantują wszystkim zwierzętom odpowiednie warunki zarówno dla rozwoju fizycznego, jak też psychicznego. Warto zatem przed podjęciem wyborów o zakupie kota sprawdzić hodowlę, z której pochodzi.
Popularne odmiany kotów – jaką wybrać?
Zdecydowanie, koty to towarzysze codziennych zabaw, w szczególności dla dzieci, dlatego tak często wybierane są przez pełne rodziny. Warto pamiętać także o tym, że opieka nad takim zwierzęciem jest mniej wymagająca niż w sytuacji psów, które systematycznie muszą być kilka razy na dzień wyprowadzone na zewnątrz. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że koty często wybierane są przez osoby mieszkające przykładowo w mieszkaniach w blokach. Koty rosyjskie są bardzo towarzyskie, jednocześnie są to inteligentne zwierzęta, które bardzo szybko się uczą i przystosowują do nowych warunków. Pozyskując kocięta z hodowli głównie otrzymujemy zwierzęta, które są zaczipowane, odrobaczone, jak także dwukrotnie zaszczepione. Warto wspomnieć także o tym, że są już po zabiegu sterylizacji. Są także samodzielne, a zatem korzystają już z kuwety oraz z drapaka, a zatem nie powinniśmy się martwić, że będziemy musieli po nich sprzątać, czy również wymieniać przykładowo tapicerkę na meblach. Pamiętajmy jednak o tym, że takie koty mogą być oddawane swoim właścicielom dopiero między 13 a 14 tygodniem życia, a zatem w sytuacji, kiedy są już w pełni samodzielne. Kocięta rosyjskie szybko adaptują się do nowych warunków, dzięki czemu szybko pokochają swoich nowych właścicieli. Należy jednakże pamiętać o tym, że takie kocięta powinny być pozyskiwane jedynie z zarejestrowanych hodowli, które dokładają wszelkich starań, ażeby zagwarantować zwierzętom optymalne warunki rozwojowe.

Sprawdź: Hodowla kotów rosyjskich.