Wykrywanie przecieków – usługi

Jeśli zauważyliśmy, że nieprawidłowo działa instalacja sanitarna wodno-kanalizacyjna czy system grzewczy w naszym domu, to z całą pewnością warto skontaktować się z fachowcami, którzy wykonują usługi tj. lokalizacja wycieków. Warto pamiętać o tym, że konieczne jest dobranie odpowiedniej techniki, która w sposób szybki a także precyzyjny namierzy nieszczelność występująca w systemach rurociągowych różnych instalacji. Co za tym idzie, dotyczy to w głównej mierze przyłączy sanitarnych, ale też instalacji wodnych i kanalizacyjnych, systemów grzewczych, instalacji gazowych czy także nieszczelności występujących w sieciach ciepłowniczych czy także wodociągowych.

Pamiętajmy o tym, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest szybkie a także bezinwazyjne wykrywanie nieszczelności a także wycieków występujących w instalacjach znajdujących się w różnorakich miejscach, a zatem np w posadzce czy też ścianach.
Nowoczesne metody wykrywania wycieków – co warto mieć świadomość tego na ten temat?
Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wykrywanie wycieków głównie stosują nowoczesne metody, której nie ingerują w konstrukcję budynku, a więc są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów związanych z naprawą i remontem. Warto wspomnieć też o tym, że taki sprzęt daje możliwość na precyzyjne namierzenie nawet niedużych nieszczelności, które mogą spowodować spadek wydajności pracy danej instalacji. Należy tutaj wymienić między innymi bardzo często stosowane metody akustyczne, a więc np tj. metoda korelacji wycieku. Ta forma stosowana jest w sytuacji namierzenia nieszczelności występujących w sieciach wodociągowych. Mechanizm tej metody oparty jest na korelacji szumów. Inną metodą akustyczną jest stosowanie geofonu, który stosowany jest w sytuacji wycieków powstających w rurociągach przewodzących wodę pitną. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że lokalizacja przecieków to również stosowanie takich metod jak kamery inspekcyjne czy także termowizyjne. Często wykorzystywana jest również forma gazu znacznikowego, a zatem obojętnego gazu wprowadzonego do systemów rurociągowych pod ciśnieniem. Warto wspomnieć o tym, że jest to metoda bezpieczna, ponieważ gaz jest nietoksyczny niepalny oraz bezwonny.

Polecam: Usuwanie awarii lodz.