Lokalizacja wycieków – zobacz jak to wygląda

W przypadku awarii instalacji sanitarnej wodno-kanalizacyjnej czy też ciepłowniczej należy skorzystać jedynie z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, ale również stosują należycie dobraną technikę i specjalistyczny sprzęt. Warto pamiętać o tym, że lokalizacja wycieków to głównie wykorzystanie specjalistycznej aparatury przeznaczonej do namierzenia awarii w rurach instalacji przykładowo sanitarnych kanalizacyjnych wodociągowych gazowych czy również przyłączy. Takie awarie namierzane są zarówno w instalacjach wewnątrz budynków, jak również w instalacjach zewnętrznych.

Oczywiście potrzebne jest do tego sprzęt, który pozwala między innymi na bezinwazyjną lokalizację, czyli bez ingerencji w konstrukcję budynku czy też naruszania elementów wyposażenia na przykład armatury sanitarnej.
Namierzanie wycieków instalacji – na co zwrócić uwagę?
Głównie powinno się podkreślić, że lokalizacja wycieków wody powinna być przeprowadzona w możliwie najkrótszym czasie, tak ażeby nie doszło do poważnej awarii, która może grozić nawet zalaniem mieszkania, a to bez wątpienia wiąże się z wysoką ceną remontu oraz usuwania szkód. Stąd też warto korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy stosują sporo nowoczesnych technik, które w bezinwazyjny sposób pozwalają z dużą precyzją namierzyć usterkę czy awarię w rurach. W współzależności od typu instalacji czy również parametrów budynków wybiera się różnorakie metody. Taką elementarną metodą jest próba szczelności instalacji, która wykonywana jest jako pierwsza czynność. Warto być świadomym o tym, dzięki tej metodzie można w szybki sposób namierzyć instalację, gdzie doszło do niedociągnięcia. W tej metodzie wykorzystuje się manometr wzorcowy. Inne popularne metody to przykładowo badanie termowizyjne. Z kolei w tej metodzie używa się profesjonalną kamerę termowizyjną, która daje możliwość na wskazanie miejsca z defektami budowlanymi oraz miejsc, gdzie następuje utrata ciepła z instalacji. A dodatkowo lokalizacja wycieków to również popularne metody akustyczne, a więc przykładowo zastosowaniem geofonu czy też forma korelacji wycieku. Inne popularne metody to badanie gazem znacznikowym czy także stosowanie substancji barwiących, które szczególnie najlepiej sprawdzają się w sytuacji namierzania przecieków z instalacji sanitarnych.

Zobacz także: lokalizacja wycieków centralnego ogrzewania łódź